Aktualności

15 rocznica Zawierzenia MB Oliwskiej - zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą do Oliwskiej Katedry

ir
3 grudnia 2021

Piętnaście lat temu,  8 grudnia 2006 roku za zgodą ówczesnego proboszcza Katedry Oliwskiej śp.  ks. Brunona Kędzierskiego,  w jego obecności, z naszym liderem wspólnoty Marana Tha, śp. ks.  Andrzejem Kowalczykiem, z innymi kapłanami oraz licznie zgromadzonymi rodzicami różańcowymi zawierzyliśmy po raz pierwszy naszą modlitwę, nasze dzieci i nas samych opiece Matki Bożej Oliwskiej.  Wtedy od razu powzięliśmy postanowienie że będziemy to Zawierzenie powtarzać co roku.


 Zapraszamy do Katedry w Oliwie na różaniec od 17.15, a następnie na mszę świętą od godziny 18 tej. Będziemy się modlić we wszystkich intencjach Różańca Rodziców, dziękować i prosić. Ponowimy jak co roku nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej. Tego samego dnia Godzina Łaski od 12.00 do13.00;  W Katedrze Oliwskiej rozpocznie się od g.12.30 mszą świetą .


W modlitwie nowenny do MB Oliwskiej od wielu lat znajdowało się wezwanie o Jej wstawiennictwo dla matek zatroskanych o swoje dzieci. Na moja prośbę ksiądz proboszcz Brunon rozszerzył to na oboje rodziców. Odczuliśmy że to Maryja sama zaprosiła nas do tej modlitwy. To jest Jej dzieło i Jej dar dla rodziców na  trudne czasy.  Ona zapragnęła nas obdarować swoją pomocą w wypełnianiu naszego rodzicielskiego powołania. Maryja pragnie aby wszystkie dzieci były otoczone modlitwą i miłością rodziców, Jej zawierzone i ochronione Jej płaszczem opieki.


Maryja w Jej Oliwskim Feretronie jest niezawodną Wspomożycielką. Do Niej można się ufnie zwracać z każdą prośbą, wiedząc, że wysłuchane prośby zanosi przed Boży tron.  Przez te lata doświadczyliśmy bardzo wielu cudów Jej opieki i wstawiennictwa, uzdrowienia duchowe i fizyczne, uzdrowienia osób i całych rodzin. Kiedy już nie masz sił, kiedy zdaje ci się, że dalsze wysiłki nie maja sensu – przyjdź do Niej i spójrz w Jej oczy,  wypowiedz w sercu słowa prośby i zawierz się Jej opiece. Na pewno pomoże, tak jak pomogła tysiącom pielgrzymów i wiernych.


 Ósmego grudnia będzie 15 rocznica Zawierzenia naszej Modlitwy MB Oliwskiej, to szczególna okazja do podziękowań za wszelkie łaski i prośby o dalszą opiekę nad nami i naszymi rodzinami. Chcemy poprzez modlitwę różańcową i mszę Święta w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia modlić się, dziękować i prosić. Chcemy ponawiać nasze Zawierzenie Maryi i dawać świadectwo jak bardzo jesteśmy przez Boga obdarowani Niepokalaną.


Razem z wszystkimi różańcowymi rodzicami na całym świecie, razem z naszymi patronami w niebie, zwłaszcza z naszymi opiekunami śp. Ks. Brunonem i ks. Andrzejem, z naszymi kapłanami i całą wspólnotą Różańca Rodziców, chcemy wypowiedzieć nasze słowa oddania i miłości do Maryi.


Niepokalana Dziewico Maryjo, od wieków obecna na pomorskiej, polskiej ziemi w Oliwskim Feretronie, dziękujemy Ci i kochamy Ciebie!