Wydarzenia

Zapraszamy WSZYSTKICH różańcowych rodziców na Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańca Rodziców do naszego narodowego sanktuarium różańcowego w Gietrzwałdzie na sobotę 23 września! Przybywajcie osobiście, samodzielenie i w grupach zorganizowanych z całej POLSKI! - będziemy zawierzać całą polską młodzież i dzieci!

23 września 2023

Kochani rodzice i animatorzy  róż Rodziców modlący się na Różańcu świętym za swoje dzieci!


Z ogromną radością chcemy zaprosić WSZYSTKICH różańcowych rodziców na Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymkę  Różańca Rodziców do naszego narodowego sanktuarium różańcowego w Gietrzwałdzie na sobotę 23 września!  Naszym zadaniem jest obronić i utrzymać wiarę w naszych rodzinach, odnowić i umocnić ją w Polsce, przekazać naszym następnym pokoleniom skarb wiary i jej nienaruszalny depozyt. Maryja sama zjawiła się w tym miejscu i przemówiła do Polaków w języku polskim, niemal na każdą prośbę i zapytanie wskazywała aby modlić się na różańcu!  Stąd po wielu sygnałach jakie do nas docierały podjęliśmy decyzję aby zorganizować pielgrzymkę rodziców do Gietrzwałdu, do tego miejsca gdzie Maryja właśnie dla nas Polaków, ale i dla całego świata wskazała Różaniec święty jako drogę powrotu do Boga. Przez objawienie w Gietrzwałdzie obudził się w całej ówcześnie zniewolonej Polsce duch wolności i w walki duchowej o Polskę. To walka o Polskę wielka i piękną poprzez wiarę katolicką. Jesteśmy królestwem Maryi i naszym zadaniem jest otoczyć każdą rodzinę polską modlitwą różańcową – również te rodziny w których płomyk wiary ledwie się tli, a i te gdzie zdawałoby się że całkiem wygasł. Polska i polskość to skarb świętości i wiary naszych ojców i matek, dziadków i babć, naszych poprzednich pokoleń!  


 W pielgrzymce wezmą udział:  rodzice i animatorzy z całej Polski oraz inicjatorzy Różańca Rodziców. Niestety z powodu choroby przyjazd musiał odwołać nasz opiekun ks. Mirosław Piskozub. Zapraszamy indywidualnie i grupowo,  róże rodziców z całej Polski! Zapraszamy róże ze swoimi animatorami oraz opiekunami duszpasterskimi! Niech nikogo z nas tego dnia w Gietrzwałdzie nie zabraknie!


Rozpoczynamy już od godziny 9.00,  - logistyka noclegi i wyżywienie we własnym zakresie w ramach dostępnych w Sanktuarium, a program szczegółowy poniżej:


Program Pielgrzymki Rózańca Rodziców do Gietrzwałdu:


09.00 - 09.45 Przyjazdy i rejestracja grup  -  w Domu Maryi (teren Sanktuarium)


09.45 - 10.30 Przyjazdy cd i zawiązanie wspólnoty.


10.30 - 11.20  Historia objawień w Gietrzwałdzie i jej wpływ na dzieje Polsk i Różaniec Rodziców dziś.


11.30 Część Bolesna Różańca w Kościele


12.00 Msza święta z dołączeniem intencji RR  + Zawierzenie Maryi dzieci i młodzieży polskiej 


13.00 Przejście RR do Źródełka


13.15 Droga krzyżowa  ojca i matki z Maryją i ze św. Józefem


13.50 - 15.00 Czas indywidualny nawiedzenia Sanktuarium i posiłek 


15.00 Koronka w Kościele u MB Gietrzwałdzkiej


15.30 - 16.30 Spotkanie RR  - czas wspólnoty, świadectw i dzielenia w Domu Maryi


16.30 Zakończenie i indywidualne wyjazdy.


 


Chętni do pozostania na drugi dzień rezerwują samodzielnie noclegi np. w Domu Maryi, Domu Pielgrzyma  w Gietrzwałdzie lub okolicy.


Zgłoszenia grup i informacje o przyjazdach indywidualnych dla celów porządkowych prosimy nadsyłać na adres [email protected]


Rezerwację na posiłki dla grupy należy dokonać samodzielnie   np. w restauracji Domu Maryi w Gietrzwałdzie  - NUMER TELEFONU 572 063 266 


 

Nadchodzące wydarzenia