Wydarzenia

Rekolekcje MARANA THA - Najbliższe Rekolekcje Maranatha na które ZAPRASZAMY RODZICÓW z Różańca Rodziców odbędą się w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Gdyni – Wielkim Kacku (Osiedle Fikakowo, ul. Górnicza 42) w dniach 25-27 listopada 2022. Wejdź i zobacz jak się zapisać!

25 listopada 2022

W piatek 25 listopada 2022 roku rozpoczynają się rekolekcje Marana Tha, na które zapraszamy również rodziców z Różańca Rodziców.


Więcej informacji na stronie wspólnoty MARANA THA z której wywodzi się Różaniec Rodziców. 


Są to rekolekcje Marana Tha, przygotowane i opracowane w szczegółach przez św. pamięci ks. Profesora A. Kowalczyka.  To on stworzył wspólnotę MARANA THA,  z inspiracji po jego rekolekcjach i konferencjach powstał  Różaniec Rodziców – można powiedzieć, że jest jakby naszym duchowym ojcem.  Dlatego postanowiliśmy że zaproponujemy je rodzicom. Są to drugie rekolekcje w Polsce dla RR


Hasło główne rekolekcji brzmi Poznacie Prawdę  w Prawda was wyzwoli  ….


Wielokrotnie zdarzało się tak że rodzice po przystąpieniu do modlitwy RR odkrywali że jest gorzej niż było, że świat jakby się walił na głowę, że miało być lepiej a jest gorzej.  Jak się z tymi sytuacjami zmierzyć?


I to jest właśnie główne nasze zadanie na tych rekolekcjach:  spotkać Jezusa, usłyszeć Go, poznać prawdę po to, aby nas wyzwoliła  z najróżniejszych trudnych sytuacji. 


Jak pamiętamy pierwsza nasza intencja w RR to modlitwa aby skutki naszych grzechów i zaniechań, zaniedbań nie wpływały negatywnie na nasze dzieci. Stąd prosty wniosek po pierwsze ja powinienem przestać stwarzać sytuacje negatywne- ja najpierw muszę się wyzwolić, doznać uzdrowienia i uwolnienia i umocnić , abym w odpowiedzialny sposób mógł wypełnić swoje rodzicielskie powołania.


 


Uwierz Bogu – zawierz Maryi,  sercem przyjmij te słowa – KAŻDY  Z NAS   jest  ZAPROSZONY OSOBIŚCIE

Nadchodzące wydarzenia