Wydarzenia

I Ogólnopolski Kongres Różańcowy 6-8 września Jasna Góra

6 września 2017

Pierwszy raz w historii na zaproszenie OO. Paulinów z Jasnej Góry, odbędzie się Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Jest tak wiele tradycyjnych i nowych inicjatyw i intencji oraz zorganizowanych grup modlących się na Różańcu Świętym, że przyszło natchnienie abyśmy się u Matki Bożej Częstochowskiej spotkali wszyscy. Okazja jest wspaniała bo to 300 setna rocznica koronacji Jasnogórskiego Wizerunku Maryi, a jednocześnie setna rocznica objawień fatimskich oraz 140 rocznica objawień MB w Gietrzwałdzie. Czujmy się zaproszeni do obecności w tych dniach na Jasnej Górze. Łączymy się duchowo i planujemy pielgrzymowanie dla naszych grup modlitwy, dla naszych róż.

Kongres będzie miał część wykładową w połączeniu czuwaniami i modlitwą w dwóch pierwszych dniach oraz spotkanie ogólne dla wszystkich w dniu 8 września. Tak się składa że właśnie tego dnia wspominamy 16 rocznicę powstania Różańca Rodziców.

Chcemy jako Różaniec Rodziców aktywnie włączać się w to dzieło spotkania i modlitwy, radować się świadectwem żywego Kościoła, świadectwem miłości do Maryi i owoców modlitwy różańcowej.

Zapraszamy wszystkich rodziców, animatorów i osoby wspierające Różaniec Rodziców, ale również wszystkich innych chętnych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech wspólna różańcowa modlitwa płynąca z Jasnej Góry i łącząca w sobie również modlitwę tysięcy i milionów rozsianych po całej ziemi, odmienia oblicze tego świata. Niech spotkanie napełnia nasze serca nadzieją i ufnością w moc płynącą ze wstawiennictwa Matki Bożej.

Animatorów RR prosimy również o kontakt z nami – poprzez emaile.

Chcemy poinformować, że ruszyły już zapisy na I Ogólnopolski Kongres

Różańcowy, który odbędzie się w dniach 6-8 września 2017 r. na Jasnej Górze.

Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu +48 34 377 74 14, w godz.

8.00-20.00. Adres strony z programem Kongresu: http://www.jrr.jasnagora.pl/pl/n18,i-ogolnopolski-kongres-rozancowy

Nadchodzące wydarzenia