Wydarzenia

Adwentowa Procesja Różańcowa w Gdańsku 12 grudnia. Rozpoczynamy o 12.30 w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku, Następnie o 13.30 procesja ulicami Gdańska do kościoła św. Piotra i Pawła do MB Łaskawej, przyjdź z różańcem i zaproś innych!

12 grudnia 2021

Już 12 tego grudnia, od 12.30 w Gdańsku! Czas adwentu to szczególny czas przygotowania na przyjście Pana, czekamy na Narodzenie Jezusa.  W naszym zateizowanym i wrogim, a co najmniej obojętnym Kościołowi świecie, potrzeba jest modlitwy o obudzenie sumień. Wspólnota Męskiego Rózańca, wespół z Różańcem Rodziców i innymi wspólnotami zaprasza na modlitwę różańcową na ulicach Gdańska. Chcemy iść w procesji z Maryją w sercu i za Maryją, która prowadzi nas do Jezusa. Hasło tej procesji brzmi: Maryjo pełna Łaski, przynieś Jezusa do naszych rodzin. 


Potrzebujemy stałej i ufnej modlitwy, Gdańsk i cała Polska potrzebuje modlitwy i świadectwa wiary - w tym zwariowanym i naznaczonym materializmem okresie.  Niemal całe media, wszystko wokół opowiada o jakiejś wyimaginowanej magii świąt. Tylko nie wiadomo co świętuje - zakupienie nowego telewizora, smartfona, karpia, czy też kapusty wigilijnej. Nawet kolędy próbuje skutecznie podmieniać na świąteczne pioseneczki - gdzie o świetach ma świadczyć biały śnieg i dzwonki sań.


A my potrzebujemy normalności, normalnych, tradycyjnie przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia, z wigilijnym opłatkiem i udziałem w Pasterce. Gdzie najpierw przez rekolekcje przygotowujemy nasze dusze na przyjęcie tej Maleńkiej Milości, która rodzi się w Betlejem z Dziewicy Maryi, a potem dzielimy się tą radością z całym światem.  Jezus jest ponad nasze lęki i słabości!


Dlatego zapraszamy w trzecią niedzielę Adwentu do Adwentowej procesji w Gdańsku. 

Nadchodzące wydarzenia