Wydarzenia

354 Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa - ruszamy po mszy świętej w Katedrze Oliwskiej o godz. 7.00. Prowadzi nas Matka Boża Oliwska

27 maja 2022

Przed nami bardzo ważne wydarzenie - 354. Oliwska Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Prowadzi nas Matka Boża Oliwska, nasza patronka.


W piątek, 27 maja, o godz. 7.00 w Archikatedrze Msza św. na rozpoczęcie pielgrzyki pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Po liturgii pielgrzymka wyruszy na trasę: Katedra – Gdańsk-Osowa – Chwaszczyno – Kielno – Szemud.


* W sobotę, 28 maja, Msza św. w Szemudzie o godz. 7.00 i przejście do Wejherowa. O godz. 11.30 – powitanie pielgrzymów i pokłon Feretronu.


* W niedzielę, 29 maja, uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie: godz. 9.00 procesja eucharystyczna i godz. 10.00 Msza św. odpustowa na Kalwarii pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Po liturgii przejście: Wejherowo – Szemud. Następnie przejazd autokarem: Szemud – Renuszewo. Powitanie pielgrzymki o godz. 21.00 w Archikatedrze Oliwskiej.


* Szczegółowe informacje, cały program i zapisy na stronie internetowej Archikatedry Oliwskiej.


Warto pielgrzymować fizycznie, lub na któryms z etapów, warto łączyc się duchowo - Maryja dodaje sił i udziela specjalnych łask!

Nadchodzące wydarzenia