Wydarzenia

15 rocznica Zawierzenia naszej Modlitwy MB Oliwskiej, różaniec i msza Święta w Niepokalane Poczęcie 8 grudnia - zaczynamy od 17.15 w Katedrze Oliwskiej

8 grudnia 2021

Dnia 8 grudnia 2006 roku za zgodą ówczesnego proboszcza Katedry Oliwskiej śp.  Ks. Brunona Kędzierskiego,  w jego obecności i  z naszym księdzem śp. Andrzejem Kowalczykiem oraz innymi kapłanami oraz licznie zgromadzonymi rodzicami różańcowymi zawierzyliśmy naszą modlitwę, nasze dzieci i nas samych opiece Matki Bożej Oliwskiej.  W modlitwie nowenny do MB Oliwskiej od wielu lat znajdowało się wezwanie o Jej wstawiennictwo dla matek zatroskanych o swoje dzieci. Na moja prośbę ksiądz proboszcz Brunon rozszerzył to na oboje rodziców. Odczuliśmy że to Maryja sama zaprosiła nas do tej modlitwy. To jest Jej dzieło i Jej dar dla rodziców na te trudne czasy.  Ona zapragnęła nas obdarować swoją pomocą w wypełnianiu naszego rodzicielskiego powołania. Maryja pragnie aby wszystkie dzieci były otoczone modlitwą i miłością rodziców, Jej zawierzone i ochronione Jej płaszczem opieki.


Maryja w Jej Oliwskim Feretronie jest niezawodną Wspomożycielką. Do Niej można się ufnie zwracać z każdą prośbą, wiedząc, że wysłuchane prośby zanosi przed Boży tron.  Przez te lata doświadczyliśmy bardzo wielu cudów Jej opieki i wstawiennictwa, uzdrowienia duchowe i fizyczne, uzdrowienia osób i całych rodzin. Kiedy już nie masz sił, kiedy zdaje ci się, że dalsze wysiłki nie maja sensu – przyjdź do Niej i spójrz w Jej oczy,  wypowiedz w sercu słowa prośby i zawierz się Jej opiece. Na pewno pomoże, tak jak pomogła tysiącom pielgrzymów i wiernych.


 Ósmego grudnia będzie 15 rocznica Zawierzenia naszej Modlitwy MB Oliwskiej, to szczególna okazja do podziękowań za wszelkie łaski i prośby o dalszą opiekę nad nami i naszymi rodzinami. Chcemy poprzez modlitwę różańcową i mszę Święta w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia modlić się, dziękować i prosić. Chcemy ponawiać nasze Zawierzenie Maryi i dawać świadectwo jak bardzo jesteśmy przez Boga obdarowani Niepokalaną.


Razem z wszystkimi różańcowymi rodzicami na całym świecie, razem z naszymi patronami w niebie, zwłaszcza z naszymi opiekunami śp. Ks. Brunonem i ks. Andrzejem, z naszymi kapłanami i całą wspólnotą Różańca Rodziców, chcemy wypowiedzieć nasze słowa oddania i miłości do Maryi. Niepokalana Dziewico Maryjo, od wieków obecna na pomorskiej, polskiej ziemi w Oliwskim Feretronie, dziękujemy Ci i kochamy Ciebie!

Nadchodzące wydarzenia