Powstanie różańca rodziców

Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się 8 sierpnia 2001 roku w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska. Dzieło to ma na celu propagowanie modlitwy różańcowej rodziców i powstawania grup modlitwy różańcowej opartej o schemat Żywego Różańca, gdzie rodzice tworzą żywe róże modlitwy za dzieci.

Po jakimś czasie jako rodzice zaczęliśmy obserwować różne pozytywne skutki działania tej modlitwy i dzielić się tym dobrem, mówić innym o zbawiennych skutkach modlitwy rodzicielskiej. Tak zaczęły powstawać nowe róże. Obecnie wiemy już o około czterdziestu kilku różach i powstających nowych. Dzieło się rozszerza bardzo dynamicznie.

Wspólnota Marana Tha jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną działającą przy parafii katedralnej pod wezwaniem Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie, ma ona charakter nieformalny i znajduje się w nurcie Odnowy w Duchu Świętym .

Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja, do której wzywał papież Jan Paweł II, oraz katechizacja dorosłych w parafii. Szczególną wagę w działalności wspólnoty przykłada się do pogłębiania znajomości Słowa Bożego, teologii katolickiej (przede wszystkim w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego), regularnych spotkań z Chrystusem w sakramencie Eucharystii i pojednania.

Msza św. dla wspólnoty jest odprawiana w kościele św. Jakuba w Oliwie, ul. Cystersów, w każdy wtorek o godz. 18:30. Wspólnota organizuje również kursy ewangelizacyjne - rekolekcje dla dorosłych weekendowe (każdy pierwszy weekend miesiąca).

Dzieło prowadzone jest przez jednego z animatorów wspólnoty. Opiekunem wspólnoty jest ksiądz prof. Andrzej Kowalczyk Więcej o wspólnocie pod adresem:www.marana-tha.pl