Matka Boża Oliwska

Od dnia 8 grudnia 2006 Matka Boża Oliwska jest patronką Modlitwy Różańcowej Rodziców w Intencji Dzieci. Opis obrazu Matki Boskiej OIiwskiej

Pielgrzymka Oliwska

Korzystając z zaproszenia i zachęty ze strony proboszcza Archikatedry Oliwskiej, opiekuna Różańca Rodziców, do udziału Pielgrzymce Oliwskiej Różaniec Rodziców chce począwszy od 2012 roku dołączyć do grona tych, którzy od 344 lat za Matką Bożą Oliwską podążają do Wejherowa, aby uprosić łaski, a za otrzymane dziękować.

W tym roku chcemy dziękować za wszelkie łaski jakich doświadczamy poprzez Różaniec Rodziców już ponad dziesięć lat, chcemy dziękować za pięć lat opieki Matki Bożej Oliwskiej, ponawiać nasze zawierzenie i z ufnością powierzać swoje dzieci, swoje rodzicielstwo i swoje rodziny.

Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki dostępne w Informatorze

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci

Gdańsk Oliwa 2006-12-08, Katedra

Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju

Matko Boża Oliwska, która jesteś patronką rodziców modlących się za swoje dzieci - obieramy Cię dziś, w dniu pamiątki Twego Niepokalanego Poczęcia, patronką naszej różańcowej modlitwy rodziców w intencji dzieci i ufnie powierzamy ci rozwój tego dzieła. Ty Maryjo ukazujesz nam wzór miłości rodzicielskiej i jesteś najlepszą przewodniczką ku Jezusowi.

Dziękując Bogu za dar rodzicielstwa stajemy przed Tobą Maryjo i przed Twoim Synem z tym wszystkim co jest przedmiotem naszej troski, z naszymi radościami i kłopotami. Wierzymy, że w Jezusie my i nasze dzieci odnajdziemy pełnię swego powołania, a ta nasza modlitwa różańcowa i Twoje wstawiennictwo w tym dopomoże.

Zawierzamy Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości. AMEN

Intencje z Mszy Świętej 2006-12-08

Módlmy się w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego, aby świadectwo Bożej Miłości ukazywane przez Kościół we współczesnym świecie docierało jak najpełniej do wszystkich ludzi.

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE.

Módlmy się w intencji nas samych, abyśmy potrafili odnajdować to czym jest nasze powołanie i wypełniać je w pełni, tak jak to nam wskazuje nasz, święty Kościół Rzymsko-Katolicki.

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE

Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, Niepokalanie Poczętej, wzoru Miłości Macierzyńskiej my zgromadzeni tu rodzice módlmy się o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE.

Módlmy się o ochronę naszych dzieci przed wszelkim złem, a zwłaszcza przed tym jakie może wypływać z naszych rodzicielskich słabości, zaniedbań i grzechów.

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE

Módlmy się o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w ich środowisku wzrastania, prośmy o dobrych wychowawców i autorytety, które pomogą wzrastać dzieciom w dobrym.

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE

Dziękujemy Ci Panie za wzór naśladowania Chrystusa, jakim jest dla nas Sługa Boży Jan Paweł II, a realizując Jego wskazania z Listu o Różańcu Świętym prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!

CIEBIE PROSIMY - WYSŁUCHAJ NAS PANIE